Kibic żużla dostanie 40 tys. zł odszkodowania za kamień w oku
11 lutego 2016
Śmierć osoby bliskiej i odszkodowanie
19 lutego 2016

UPADEK NA ŚLISKIM CHODNIKU? SPRAWDŹ CZY NALEŻY CI SIĘ ODSZKODOWANIE!

Poślizgnięcia i upadki często są wstydliwym i bolesnym doświadczeniem. Nie ma chyba osoby, która chociażby w okresie zimowym nie zachwiała się na zmarzniętej tafli lodu, czy śniegu pokrywającego powierzchnię chodnika, schodów, czy przystanku autobusowego. Przeważnie traktujemy te zdarzenia, jako nieszczęśliwe wypadki, za które sami ponosimy odpowiedzialność. Warto jednak w każdym przypadku poślizgnięcia i upadku zwrócić się do specjalistów, którzy zweryfikują, czy należy się Państwu odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele zdarzeń może być źródłem uzyskania odpowiedniego zadośćuczynienia i odszkodowania, którego celem jest rekompensata doznanych cierpień. Upadek na mokrej podłodze w sklepie ( np. na rozrzuconych owocach, rozlanych cieczach), potknięcie się o niezabezpieczoną dziurę, czy wyrwę w chodniku, a nawet upadek z wysokiego progu, który został źle oznaczony. Wszystkie wymienione zdarzenia mogą zakończyć się poważnymi urazami, np. złamaniem ręki, nogi, potłuczeniami. Każdy uraz łączy się również z koniecznością długotrwałego leczenia, rehabilitacji, a tym samym niezaplanowanymi kosztami.
Poszkodowany w takich sytuacjach ma prawo do żądania zadośćuczynienia i odszkodowania, niezależnie od tego, jakiego urazu doznał.
W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy ustalić podmiot odpowiedzialny za utrzymanie danej nawierzchni, w czym pomoże Państwu PGO Polska Grupa Odszkodowawcza S.A.

Aby udowodnić odpowiedzialność za szkodę potrzebujemy kilka zdjęć z miejsca wypadku lub świadków zdarzenia.
Warto o tym pamiętać i szybko zabezpieczyć dowody, bowiem szczegolnie w okresie zimowym np. chodniki na drugi dzień mogą być już odśnieżone lub wolne od śniegu, który pod wpływem temperatury stopniał.

W każdym wypadku polecamy także kontakt z naszym prawnikiem pod numerem infolinii: 789 234 789 lub pod adresem e-mail: info@pgo-odszkodowania.pl