Lekarze zaniedbali leczenie dziecka. Nowosolski szpital zapłaci ok. 700 tys. zł
25 marca 2016
UOKiK: Skandia Życie złożyło zobowiązanie do obniżenia opłat likwidacyjnych
30 marca 2016

Tragiczny bilans świąt -​ zginęło 28 osób

freeimage.com

Tragiczny bilans świąt na drogach – 28 osób nie żyje, 315 zostało rannych. Najtragiczniejsza okazała się sobota – zginęło 16 osób, a 107 zostało rannych. Policjanci zatrzymali mniej nietrzeźwych kierowców niż w roku ubiegłym.

28 osób zginęło, 315 zostało rannych w 240 wypadkach – to bilans tegorocznych świąt wielkanocnych. Jak podkreślają policjanci było tragiczniej niż w ubiegłym roku, kiedy to w 217 wypadkach zginęły 23 osoby.

– Te święta wypadły statystycznie gorzej niż te w ubiegłym roku. Trudno powiedzieć z czego to wynika. Być może to efekt długiej zimy. Zrobiło się wreszcie ładnie, część kierowców uznała, że można jechać szybciej – tłumaczy Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Jak dodaje, w tym momencie trudno mówić o przyczynach, trzy najczęstsze grzechy kierowców to – według niego – nieustąpienie pierwszeństwa, prędkość i błędy przy włączaniu się do ruchu.

 

Policjanci zatrzymali natomiast mniej pijanych kierowców. – To na pewno cieszy. Z roku na rok, sukcesywnie, liczba nietrzeźwych za kółkiem spada. W te święta zatrzymaliśmy ich 1061, w ubiegłym roku 1118 – mówi Marciniak.

Najwięcej ofiar było w sobotę, gdy w 72 wypadkach zginęło 16 osób, a 107 było rannych. To też niechlubna nowość w porównaniu z ubiegłymi latami; wtedy „rekordy” padały w Wielki Piątek w czasie świątecznych wyjazdów.

W Wielki Poniedziałek, kiedy wiele osób wracało do domów, doszło do 60 wypadków, w których zginęło 6 osób a 89 zostało rannych.

 

źródło: pap.pl