Milonowe odszkodowanie za lata niesłusznie spędzone w psychiatryku
26 lutego 2016
Aleksander Broda dostanie milion zł zadośćuczynienia za niesłuszne aresztowanie, domagał się 14 mln zł
1 marca 2016

Szpital zapłacił Bonkom 500 tys. zł zadośćuczynienia za błąd przy porodzie

Szpital ginekologiczno-położniczy w Opolu, po tym jak biegli wskazali na popełnione w nim podczas porodu córek-bliźniaczek sztangisty Bartłomieja Bonka błędy, wypłacił rodzinie Bonków 500 tys. zł zadośćuczynienia. Proces w tej sprawie wciąż trwa.

Proces nie zakończył się, bo pełnomocnicy rodziny Bonków – rodziców zmarłej w lutym 2014 roku jednej z bliźniaczek, którzy są prawnymi spadkobiercami dziewczynki – domagają się jeszcze kwoty 1,5 mln zł. Kolejna po długiej przerwie rozprawa w tej sprawie odbyła się we wtorek w Opolu.

Proces rozpoczął się w lipcu 2013 roku. Wówczas rodzina Bonków wniosła o 2 mln zł zadośćuczynienia i 200 tys. zł odszkodowania oraz 10 tys. zł miesięcznie renty dla jednej z córek-bliźniaczek – Julii, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu. Po śmierci dziewczynki postępowanie przed opolskim sądem dotyczy już tylko zadośćuczynienia.

Pełnomocnik rodziny Bonków radca prawny Bartłomiej Janyga podkreślał w rozmowie z mediami we wtorek, że najważniejsze obecnie w procesie jest to, iż biegli „wyraźnie potwierdzili błąd po stronie szpitala”, i że „były przesłanki do wykonania cesarskiego cięcia, ale tego zaniechano”.