POLISOLOKATY
Polisolokaty (polisy lokacyjne) to produkty finansowe agresywnie sprzedawane przez banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, głównie w latach 2009-2012. Zamiast korzyści, które były obiecywane- dla wielu klientów oznaczały jednak utratę kapitału. Szacuje się, że polisolokaty posiada w Polsce około 5 mln osób, a zainwestowane w nie środki to około 50 mld zł (Polska Izba Ubezpieczeń).
Polisolokaty w marcu 2015 roku zostały uznane za niezgodne z prawem, co oznacza, że można ubiegać się o zwrot wpłaconych na nie środków.
Z pomocą PGO Polska Grupa Odszkodowawcza S.A. odzyskasz swoje pieniądze !
Opłata likwidacyjna pobierana jest często przez firmy ubezpieczeniowe w momencie rezygnacji z indywidualnego pakietu ubezpieczeń i może wynosić do 100% wartości wpłaconych na poczet tego ubezpieczenia środków. Dzięki naszej pomocy klient może odzyskać nawet całą kwotę zaliczoną na poczet opłaty likwidacyjnej.
B. rezygnacja z polisy
Często okazuje się, że zakupione przez Klientów produkty finansowe są nieopłacalne. Nie tylko przestają być owocną inwestycją w przyszłość, ale stają się uciążliwym zobowiązaniem finansowym. Strach przed koniecznością uiszczenia wysokich opłat likwidacyjnych powstrzymuje wiele osób przed rezygnacją z polisy. Pomoc PGO Polska Grupa Odszkodowawcza S.A. pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze zobowiązaniami wobec Towarzystwa Ubezpieczeniowego.
Pobranie opłaty likwidacyjnej jako świadczenie nienależne jest w rzeczywistości czynnością nie pozostającą w związku z łączącą strony umową ubezpieczeniową, dla której ustawowy termin przedawnienia wynosi trzy lata. Dlatego też, w sprawach o zwrot opłaty likwidacyjnej zastosowanie znajduje wówczas art. 118 k.c. zgodnie z którym termin przedawnienia wynosi aż lat dziesięć. Termin ten pozwala zatem na dochodzenie roszczeń nawet wiele lat po rozwiązaniu łączącej strony „umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym” (tzw. polisolokaty).
Pogląd ten znajduje odzwierciedlenie w obecnie kształtującej się linii orzeczniczej. Przykładowo w wyroku z dnia 12 czerwca 2014r. w sprawie o sygn. akt III Ca 576/14 Sąd Okręgowy w Łodzi stwierdził, iż skutkiem uznania określonego postanowienia umowy za klauzulę niedozwoloną jest to, iż postanowienie to nie wiąże powoda, nie ma więc podstawy do uiszczania na jego podstawie żadnego świadczenia na rzecz pozwanego. W grę wchodzi zatem zwrot nienależnego świadczenia. Należy wobec powyższego zauważyć, iż w sytuacji, gdy zasądzona przez Sąd Rejonowy kwota ma swą podstawę w roszczeniu z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia, a nie zaś roszczeniu o świadczenia okresowe, to roszczenie o zapłatę przedmiotowej kwoty opłaty likwidacyjnej z tytułu likwidacji polisolokaty podlega przedawnieniu według ogólnego dziesięcioletniego terminu przedawnienia, a nie zaś terminu trzyletniego odnoszonego do świadczeń okresowych.
1. Umowę ubezpieczenia z załącznikami (OWU, Tabela opłat i limitów)
2. Korespondencję wymienianą z ubezpieczycielem ( pisma, wypowiedzenie umowy itp.)
3. Dowody wpłaty składek lub informację jaką kwotę wpłacono do czasu rozwiązania umowy.